Centrum Leczenia Żywieniowego Nutricare

 

 

 
12 313 19 06 CAŁODOBOWO: 608 46 30 80

Dla pacjenta

Kalkulator BMI (Body Mass Index) daje każdemu możliwość szybkiego i wygodnego obliczenia własnego wskaźnika masy ciała. BMI obliczamy dzieląc masę ciała (w kilogramach) przez wzrost do kwadratu (w metrach). Wskaźnik ten wykorzystywany jest przede wszystkim do wstępnej oceny stanu odżywienia a co za tym idzie oceny ryzyka pojawienia się groźnych chorób: miażdżycy, choroby niedokrwiennej serca, udaru mózgu, itp. Większość tych chorób jest związana z otyłością i dlatego kalkulator BMI to tak przydatne narzędzie.

Kalkulator BMI obrazuje przybliżoną zawartość tłuszczu w organiźmie. W przypadku niektórych osób wskaźnik BMI może sugerować błędne wnioski. Osoby aktywne fizycznie, uprawiający sport, mogą posiadać zawyżoną wagę związaną z tkanką mięśniową a nie z ilością tłuszczu w organiźmie. Ponadto nie zaleca się stosowania wskaźnika BMI do oznaczania wagi ciała dla dzieci do ok. 14 roku życia oraz dla kobiet w ciąży.

Kalkulator BMI

Oblicz
Twój wskaźnik BMI wynosi
Wartość wskaźnika BMI poniżej 15 może oznaczać wyniszczenie organizmu! Tak niski poziom wskaźnika BMI może oznaczać wychudzenie. Stan taki może być spowodowany chorobami zaburzeń łaknienia. Czym prędzej zasięgnij porady lekarza! Wartość wskaźnika BMI na tym poziomie oznacza niedobór masy ciała. Brawo! Masz idealną masę ciała. Taki poziom wskaźnika BMI oznacza, że masz nadwagę. Otyłość I stopnia! Już dziś podejmij kroki, żeby zrzucić nadmiar kilogramów. Otyłość II stopnia! Koniecznie zmień dietę, rozpocznij ćwiczenia, zasięgnij porady ekspertów. Pamiętaj! Otyłość może prowadzić do komplikacji zdrowotnych. Otyłość poważnie zagrażająca zdrowiu! Koniecznie udaj się do lekarza.